Majaland Góraszka z kamieniem
11/12/2020

W dniu 11 grudnia b.r. w Góraszce (gmina Wiązowna) pod Warszawą odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę tematycznego parku rozrywki Majaland. Projekt realizowany jest wspólnie przez Momentum Capital i Plopsa Group, a generalnym wykonawcą inwestycji została firma CFE Polska. Termin zakończenia realizacji parku, którego budowa właśnie się rozpoczęła, planowany jest na rok 2022.

 

Momentum Capital, Plopsa Group i CFE Polska realizujący tematyczny park rozrywki Majaland w Góraszce pod Warszawą, wraz z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych i firm podwykonawczych, świętowali wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Jest to kolejny park rozrywki z wizerunkiem Pszczółki Mai, który powstaje w Polsce.

 

Majaland Góraszka to nasz drugi projekt w Polsce. Budowę pierwszego tematycznego parku rozrywki rozpoczęliśmy w Kownatach w 2016 roku. Cały czas inwestujemy w jego rozbudowę, oddając naszym gościom do użytku kolejne etapy. Obecnie na terenie parku powstaje mała elektrownia słoneczna z niemal 350 panelami o mocy 370 W. Wierzę, że Majaland Góraszka będzie nie tylko kolejną wyjątkową realizacją w skali kraju, ale także projektem, który wniesie wartość dodaną dla regionu i zmieniającej się okolicy – powiedział Luc van der Biest, Dyrektor ds. Inwestycji firmy Plopsa.

 

Majaland Góraszka to tematyczny park rozrywki, którego motywem przewodnim są znane postacie z bajek – przede wszystkim doskonale wszystkim znana Pszczółka Maja. W ramach inwestycji powstanie m.in. budynek parku rozrywki wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. W obiekcie wyodrębniono m.in. halę rollercoastera oraz główną hale z atrakcjami, w skład której wejdą sklepy i restauracja. Przewidziano tu liczne atrakcje dla dzieci, między innymi Tańczącą Fontannę, Park Ruchu Drogowego, wodny plac zabaw oraz karuzele „Podniebny Lot”  i „Super Odrzutowce” związane z tematyką lotnictwa.

 

Cieszę się, że po raz kolejny możemy budować park rozrywki Majaland dla naszych przyjaciół i partnerów biznesowych z Momentum i Plopsy. To dla nas bardzo ważne, że po raz kolejny CFE zostało obdarzone zaufaniem – zarówno przy budowie i trwających obecnie rozbudowach parku Majaland w Kownatach, jak i przy rozpoczynającej się właśnie budowie pod Warszawą. To pierwszy taki projekt w centralnej Polsce, a także duże wyzwanie aby sprostać oczekiwaniom gości, zwłaszcza tych najmłodszych  – komentuje Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Polska.

 

Inwestycja powstaje na działce o powierzchni niemal 50 tys. mkw. Dla gości przewidziano ponad 700 miejsc parkingowych. Za projekt architektoniczny parku odpowiada warszawska pracownia projektowa Tremend. Termin zakończenia inwestycji Majaland Góraszka, którego budowa ruszyła w grudniu br., planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Udostępnij