Marina Royale II - wmurowanie kamienia węgielnego
1/9/2020

Wmurowano kamień węgielny pod rezydencję VistaMar w Darłówku Na początku września rozpoczną się prace budowlane przy drugim etapie inwestycji Marina Royale w nadmorskiej części Darłowa. Z tej okazji, 27 sierpnia, odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, podczas którego obecni byli m.in.: marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz oraz Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo. Inwestorem jest POC Partners Polska, a generalnym wykonawcą CFE Polska. Apartamenty zostaną oddane do użytku latem 2023 r.

 

W rezydencji VistaMar, która powstaje tuż przy wejściu do awanportu, znajdzie się 105 lokali mieszkaniowych o metrażu od 25 do 88 mkw. Zaprojektowanych tak, aby można było nie tylko cieszyć się nadmorskim urlopem, ale przede wszystkim komfortowo mieszkać. W budynku powstanie basen wewnętrzny, sauny, spa, studio fitness, klub malucha, sale konferencyjno-bankietowe oraz kawiarnia z piekarnią. Wszystkie te udogodnienia ulokowane zostaną na parterze, z którego będzie rozpościerał się bezpośredni widok na morze. W inwestycji zaplanowano także podziemny garaż, komórki lokatorskie, pralnię z suszarnią i przestronne rowerownie.

 

- To część wieloletniego projektu, który realizujemy w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się miejscowości nadmorskich w Polsce. Darłówko to miejsce z ogromnym potencjałem, a inwestycja stanowi połączenie tego, co najlepsze w polskiej i flamandzkiej kulturze. Zależy nam na stworzeniu doskonałej jakości budynków, które dzięki ponadczasowej formie wpasują się w charakter okolicy. Ich mieszkańcy będą mogli w komfortowych warunkach cieszyć się pięknem tej nadbałtyckiej miejscowości niezależnie od pogody czy pory roku – mówi Thomas Schoutens, General Manager POC Partners Polska.

 

Mieszkańcy Darłówka zyskają także promenadę, która zbudowana zostanie przed budynkami. Z niej będzie można podziwiać wyjątkowe w tej miejscowości zachody słońca. Ponadto całe zaplecze gastronomiczno-usługowe to dodatkowe miejsca pracy dla mieszkańców.

 

- To strategiczna inwestycja dla naszego kurortu, a POC Partners Polska to sprawdzony i wiarygodny partner. Współpraca trwa już kilka lat i bardzo dobrze się układa. Marina Royale to inwestycja, która wpłynie na rozwój Darłówka. Dzięki niej powstanie zaplecze gastronomiczno-usługowe, które nie tylko przyciągnie turystów, ale będzie także wykorzystywane przez mieszkańców oraz zapewni dodatkowe miejsca pracy – mówi burmistrz Darłowa, Arkadiusz Klimowicz.

 

Prace budowlane w Darłówku rozpoczną się we wrześniu 2020 r. Apartamenty zostaną przekazane właścicielom latem 2023 r. Ich ceny oscylują między 16 a 39 tys. zł. za mkw. Inwestor stosuje materiały wysokiej jakości. Lokale będą wykończone i oddane w standardzie „pod klucz”.

 

Bliskość morza daje możliwość uprawiania żeglarstwa, pływania, surfingu, kajakarstwa, sportów motorowodnych oraz wędkowania. Szerokie, piaszczyste plaże to okazja do wypoczynku, spacerów, biegania lub nordic walkingu. Kilometry dróg rowerowych to raj dla miłośników dwóch kółek. – Nie bez przyczyny ulica, przy której znajduje się nasza inwestycja, nazywa się Bulwar Zachodzącego Słońca. Rezydenci VistaMar będą bowiem mogli cieszyć się niczym niezakłóconym widokiem na Bałtyk, a przede wszystkim podziwiać wyjątkowe zachody słońca w Darłówku – mówi Thomas Schoutens.

 

Docelowo zespół Marina Royale składać się będzie z trzech apartamentowców położonych nad samym brzegiem Bałtyku. Latem 2019 roku otworzyły się drzwi do pierwszego z nich – UltraMar, a 27 sierpnia br. wmurowano kamień węgielny pod budowę kolejnego – VistaMar. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych władz i instytucji oraz inwestor. Ostatni, zamykający projekt – MiraMar, powstanie w kolejnych latach.

 

POC Partners Polska oferuje także obsługę wynajmu apartamentów w zespole Marina Royale. Właścicielom mieszkań zapewnia to przychody z inwestycji oraz daje możliwość wypoczynku w swoim apartamencie bez żadnych ograniczeń czasowych.

 

POC Partners to belgijski deweloper z ponad 25 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w budowaniu i zarządzaniu nadmorskimi rezydencjami. Dotychczas zrealizował 90 projektów głównie nad Morzem Północnym i Bałtyckim. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska. Firma realizuje projekty mieszkaniowe i hotelowe, buduje centra handlowe, hipermarkety, budynki biurowe, przemysłowe oraz hotele, bazując na nowoczesnych technologiach oraz materiałach najwyższej jakości.

Udostępnij