K2

Projekt dotyczy budowy sześciokondygnacyjnego budynku, który swoją formą, wyrazem architektonicznym i detalem nawiązuje do tradycji modernizmu. Modułowa, powtarzalna elewacja składa się z białych, obłych profili. Ich kształt stanowi odniesienie do żagli i architektury okrętowej, obecnego w Gdyni stylu „Streamline” lat 30-tych.

Najniższa kondygnacja biurowca pomieści nowocześnie zaprojektowaną recepcję. Stylowe lobby z nieformalnymi i wygodnymi strefami współpracy i spotkań będzie niewątpliwie cechą wyróżniającą. Dwukondygnacyjny podziemny parking pomieści 136 aut, natomiast do dyspozycji rowerzystów oddane zostaną stojaki rowerowe na zewnątrz budynku oraz szatnie z prysznicami w hali garażowej.

Zastosowane w projekcie materiały i rozwiązania techniczne zapewniają ponadprzeciętny standard przestrzeni biurowej. Dodatkowo, pozwolą na osiągnięcie podwyższonej wydajności w zakresie oszczędzania zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza. Biurowiec spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED.

Podgląd na żywo

Klient

Vastint

Powierzchnia całkowita

20 194 m²

Rodzaj projektu

budynek biurowy

Powierzchnia użytkowa

GLA ok. 11 400 m²

Miejsce

ul. Kielecka 2, Gdynia

Okres realizacji

2020 - 2021

Architekt

APA Wojciechowski

Kubatura

52 804 m³

Zakres prac

roboty budowlane

Lokalizacja